Domů - Aktuality

Novinky a akce

Zlínská 50 - závod horských kol

29. 09. 2019 08:30 - 29. 09. 2019

ZLÍNSKÁ 50 navazuje na tradiční závod ze série Cyklomaraton Tour - Okolo Zlína. Veškeré zázemí závodu (start, cíl, doprovodný program atd.) bude tradičně situováno v centru města. Můžete se těšit na dvě trasy, a to na kratší méně náročnou na 15 km, a delší hlavní na 42 km. Obě tratě vás provedou tím nejkrásnějším, co nabízí zlínské a luhačovické kopce, čekají na vás krásné výhledy, hravé sjezdy i náročná stoupání.

 

Pořadatelé připravili na trase dva nové úseky. První bude v okolí malenovického hradu, kde se pojede po úzké pěšině v místech, kde se dříve jezdívaly památné cyklokrosové závody. Tím se závodníci vyhnou nebezpečné ostré prašné zatáčce. Druhou novinkou bude táhlý výjezd až k samotnému vysílači na Tlusté hoře s následným příjemným sjezdem. Po těchto změnách dojde k mírnému prodloužení trasy, zvedne se převýšení a zvýší se podíl terénu na trati. Stále ale platí, že Zlínská 50 je závod pro širokou veřejnost a zvládne ji opravdu každý.

 

Jak se už stalo tradicí, přijedou do Zlína i špičkoví čeští závodníci a reprezentanti. Minulé ročníky ovládl Martin Stošek, který je letos nejlepším českým cyklistickým maratoncem. Podařilo se mu vyhrát Mistrovství republiky v Mostě, přidal vítězství na závodě Světové série UCI v Dolomitech, na Elbě a Malevilu. Vyhrál také nedaleký Šela maratón v Lipníku n. Bečvou. Ikonou Zlínské 50 je i veleúspúspěšná stálice českého MTB Jana Pichlíková, několikanásobná mistryně české republiky a reprezentantka. Zlínské 50 se také ukázal Honza Škarnitzl, účastník olympiád v Londýně a Riu de Janeiru a pravidelný účastník světových pohárů, mistrovství světa a několikanásobný mistr republiky.

 

Samozřejmostí bude také doprovodný program. Těšit se můžete na bikovou školu techniky pod vedením závodníků AmenityExtremsport Zlín a kulturní vložku obstará zpěvák původem z Walesu Dale B Williams.

 

Termín: neděle 29. 9. 2019

Místo: areál pod Sportovní halou Euronics

Trasy: 

42 km, převýšení 1050 m, start ve 12.00

15 km, převýšení 380 m, start ve 12.00

Obě trasy vedou z 40 % po zpevněných lesních a polních cestách, 20 % v terénu a 30 % asfalt.

Prezentace: 8.30 - 11.00 (areál závodu pod Sportovní halou Euronics)

Vyhlášení: 16.00

Další informace: https://www.zlinska50.cz/propozice