Cyklostezka Bečva – Horní Bečva – Valašské Meziříčí(Trasa KČT č. 6260 )Cyklostezka Bečva – Horní Bečva – Valašské Meziříčí


Hodnocení trasy

hodnoceno:

Parametry trasy: activebikersfamily

Náročnost
Délka 32 km
Povrch: zpevněný

 

Profil trasy

Seznam akcí na této trase

Přihlašte se na váš Facebook účet a přidejte nám na naši stránku Východní Morava tip na vaši cyklo trasu.

Průběh trasy

Horní Bečva - Prostřední Bečva - Dolní Bečva - Rožnov pod Radhoštěm - Zubří - Zašová - Valašské Meziříčí

Snadná trasa s celkovou délkou 32 km vede údolím Rožnovské Bečvy z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí. Je vedena po Cyklostezce Bečva a je vyznačena jako cyklotrasa č. 6220. Nástup na cyklostezku je pod hrází přehrady v obci Horní Bečva (dostatek ubytovacích kapacit různých kategorií, v obci je možnost navázat na trasu č. 6015 vedoucí na Martiňák a dále na Pustevny). Následující obcí na trase je Prostřední Bečva.

Milovníci kopcovitých terénů zde mohou odbočit na Pustevny po silnici (10 km) a poté si užít zdejší horské hřebenové trasy. Za Prostřední Bečvou se nabízí krátká odbočka (1,5 km) vlevo do obce Hutisko-Solanec, kde je příjemné koupaliště.

V Dolní Bečvě projedete kolem golfového areálu a již jste v Rožnově pod Radhoštěm. Zde trasa vede v sousedství Valašského muzea v přírodě, jehož návštěvu rozhodně nevynechejte. Za výhledem do krajiny se vyplatí vyšlapat k Jurkovičově rozhledně (kola případně můžete nechat v úschovně u Valašského muzea v přírodě nebo na vlakovém nádraží). Nabízí se i odpočinek na koupališti či zábava v lanovém centru.

V Rožnově pod Radhoštěm je řada ubytovacích možností a příležitostí k ochutnání valašské gastronomie. 12 km dlouhý úsek pokračující odtud do Valašského Meziříčí je dostatečně široký, aby se na něm doslova vyřádili milovníci in-line bruslení. Ze stezky je možnost sjet do Zubří (koupaliště) či Zašové (známé poutní místo Stračka s pramenem léčivé pitné vody, trasa č. 6219)).

Ve Valašském Meziříčí je na trase příjemný akvapark, na návštěvu čekají mimo jiné dva zámky a historické náměstí. Stezka projíždí celým městem až k parku Abácie, kde soutok Rožnovské Bečvy a Vsetínské Bečvy ukončuje obě řeky i tuto větev cyklostezky, nicméně podél řeky Bečvy pokračují další trasy vedoucí na Hanou.