Cyklostezka Bečva – Velké Karlovice – Valašské Meziříčí(Trasa KČT č. 50 )Cyklostezka Bečva – Velké Karlovice – Valašské Meziříčí


Hodnocení trasy

hodnoceno:

Parametry trasy: activebikersfamily

Náročnost
Délka 52 km
Značení trasa č. 52, žluté tabulky

 

Profil trasy

Seznam akcí na této trase

Přihlašte se na váš Facebook účet a přidejte nám na naši stránku Východní Morava tip na vaši cyklo trasu.

Průběh trasy:

Velké Karlovice - Karolinka - Hovězí - Janová - Vsetín - Pržno - Valašské Meziříčí

Charakteristika

Pokud chcete zažít opravdový požitek z pohodové jízdy po cyklostezce na kole či na bruslích, nesmíte na svých toulkách vynechat nejnavštěvovanější a nejkrásnější cyklostezku na Moravě. To je Cyklostezka Bečva lemující řeku Vsetínskou Bečvu. Určitě nebudete litovat. Ať už si vyberete pro nástup na trasu jakýkoliv dopravní prostředek, naše doporučení zní, začněte ve Velkých Karlovicích v Léskovém. Právě tam, kousek od golfového resortu, začíná zmíněná cyklostezka. Trasa z Velkých Karlovic do Valašského Meziříčí s celkovou délkou 52 km má číslo 50 a je téměř celá v asfaltovém provedení.

Ve Velkých Karlovicích míjíte známé lyžařské areály, můžete okusit vyhlášené wellness hotely, navštívit Karlovské muzeum, překrásný dřevěný kostel, nebo zažít na chvilku adrenalin při jízdě v Bike parku na Kyčerce. Do Velkých Karlovic se zcela jistě vrátíte několikrát, ostatně jako do všech dalších obcí, městeček a měst na této větvi cyklostezky Bečva.

V Karolince si nenechte ujít návštěvu památkově chráněné lokality tradičních domů v údolí Raťková, v Novém Hrozenkově pak musíte vyzkoušet koupání v jezeru Na Stanoch. Další „dědinou“ na trase je Halenkov a tady je přímo na trase stezky sportovně relaxační areál, jehož dominantou je cyklistická BMX dráha. Ta je otevře na pro všechny cyklisty zdarma. Poetickým názvem se pyšní další obec Huslenky. Jízda přes ně je za odměnu kouzelný úsek kolem chatové oblasti lemovaný skalním dnem Vsetínské Bečvy ze své paměti jen tak nedostanete. V Huslenkách můžete využít místní okruh k poznání obce a také odbočit do Zděchova, kde je krásné koupaliště a upravené traily pro zábavné sjezdy.

Hovězí

Huslenky střídá obec Hovězí s vyhledávaným areálem pro rodiny s dětmi a valašskou kolibou. Přes Janovou se blížíte do Vsetína s renesančním zámkem a dalším sportovním vyžitím (koupaliště, lázně, skatepark aj.). Při výjezdu ze Vsetína můžete navštívit novou Bike arénu Vsetín se singltrailovými trasami a kempem pro cyklisty v místní části Semetín.

V Ratiboři se dá odbočit k výletu do Hostýnských vrchů. Cyklostezka však dále lemuje Vsetínskou Bečvu a přes Pržno (zde je krátký úsek po nezpevněné cestě) se dostáváme do Mikulůvky, kde je vyhlášené koupaliště. Odtud trasa vede po silnici do obce Jarcová, ze které zase po cyklostezce dojedeme do Valašského Meziříčí k soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy, kde končí příběh této větve Cyklostezky Bečva – Královny stezek Moravy. Příběh, který, mimo jízdy krásnou horskou krajinou, obsahuje i pohled na pastevectví, valašskou gastronomii a další nezapomenutelné zážitky.