Hornolidečská magistrála - Hornolidečský okruh(Trasa )Hornolidečská magistrála - Hornolidečský okruh


Hodnocení trasy

hodnoceno:

Parametry trasy: activebikers

Náročnost:    
Délka:  47 km
Značení modrý pruh uprostřed dvou žlutých
Celkové převýšení: 1154 m
   
   

 

Profil trasy

Přihlašte se na váš Facebook účet a přidejte nám na naši stránku Východní Morava tip na vaši cyklo trasu.

Průběh trasy:

Horní Lideč – Valašské Příkazy – Študlov – Střelná – Střelenský vrch – Čubův kopec – Kobzova lípa – Mikulínův vrch – Valašská Senice – Severka – Radošov – Čertovy skály – Lačnovské skály – Vařákovy paseky – Horní Lideč.

V terénu je značena modrým pruhem uprostřed dvou žlutých

Charakteristika:

Hornolidečská magistrála vás povede po překrásných přírodních partiích a je nutné říci, že nikde jinde na Valašsku takovouto scenérii nabitou zážitky mezi skalami nenajdete. Magistrála má dva okruhy. Z Horní Lidče se vydáte přes Valašské Příkazy do Študlova a Střelné. Asi 2 km budete stoupat po červené značce a pak hřebenovkou (modrá zn.) dojedete k rozhledně na Čubově kopci. Pokračujete po modré značce s pěknou vyhlídkou na Francovu Lhotu a Valašskou Senici až na Mikulínův vrch (středisko Antarik, občerstvení).

Sjedete loukami do Valašské Senice, odbočíte ke koupališti a údolím Františkova potoka dojedete k lesní cestě na Skaličí. Tady po červené směřujete k Pulčínu – romantické výhledy na Pulčínské skály. Z Pulčína po silnici až k Čertovým skalám na okraji obce Lidečko. (občerstvení).

Lesní cestou objíždíte masiv Čertových skal, až se napojíte na modrou turistickou značku a pak od rozcestí Láz po žluté směřujete kolem Lačnovských skal do Lačnova. Od nich sjedete do centra obce Horní Lideč.