Hostýnská vyhlídka(Trasa doporučená )Hostýnská vyhlídka


Hodnocení trasy

hodnoceno:

Parametry trasy: activebikers

Náročnost
Délka 39 km

 

Seznam akcí na této trase

Přihlašte se na váš Facebook účet a přidejte nám na naši stránku Východní Morava tip na vaši cyklo trasu.

Průběh trasy

Kroměříž - Břest - Němčice - Kostelec u Holešova - Prusinovice - Hlinsko pod Hostýnem - Chomýž - Brusné - Svatý Hostýn - Bystřice pod Hostýnem

Z Kroměříže vyjíždíme po Moravské cyklotrase 47, odbočíme z ní za železničním přejezdem doprava ulicí na Sádkách a pak vlevo po frekventované Kaplanově ulici, na jejímž konci se dáme doprava pod dálnicí na novou cyklostezku, která nás dovede až na silnici Skaštice – Chropyně. Ujedeme po ní asi 200 m doleva a před mostkem se vydáme vpravo na slušnou polní cestu proti toku Moštěnky. Zanedlouho vyjedeme u mostu a zahneme doprava.

Po chvíli nás vítá obec Břest. Pokračujeme do Němčic, kde lze na návsi odbočit kolem modré pumpy doleva nahoru polní cestou. Asi po 200 metrech uvidíme kamenný smírčí kříž s dávno setřeným nápisem.

Skrz Kostelec u Holešova pokračujeme do Roštění, kde projedeme vsí na Pacetluky a Prusinovice do Hlinska pod Hostýnem. Odtud je to kousek do Chomýže, kde se napojíme na značenou trasu 5033 do Brusného. V levotočivé zatáčce před výjezdem ze Slavkova u kapličky odbočíme ze značené trasy doprava nahoru asfaltkou, po chvíli u dřevěného přístřešku doleva a po náročném stoupání zpočátku nekvalitní cestou se ocitneme v sedle pod Hostýnem. Cestou si všimneme vodovodu arcibiskupa Leopolda.

Na Sv. Hostýn jedeme rovně až k hlavní silnici, po ní doleva. Kolo vytlačíme až k bazilice Nanebevzetí panny Marie, odkud je výhled na celý Hornomoravský úval. Z posvátné hory sjedeme opatrně po hlavní silnici do Bystřice pod Hostýnem. Do Kroměříže se vracíme vlakem