Kroměříž – Kvasice – Otrokovice – Záhlinické rybníky – Kroměříž(Trasa doporučená )Kroměříž – Kvasice – Otrokovice – Záhlinické rybníky – Kroměříž


Hodnocení trasy

hodnoceno:

Parametry trasy: activefamily

Náročnost
Délka 36 km

 

Seznam akcí na této trase

Přihlašte se na váš Facebook účet a přidejte nám na naši stránku Východní Morava tip na vaši cyklo trasu.

Popis trasy

Kroměříž - Kvasice - Otrokovice - Tlumačov - Záhlinice - Kroměříž

Výlet začíná u vstupu do Květné zahrady, jedeme ulicí Gen. Svobody na nám. Míru, odtud ulicí 1. máje na Husovo náměstí a ulicí Oskol na Erbenovo nábřeží. Odtud pokračujeme po cyklostezce podél toku řeky Moravy do Kvasic, kde si můžeme udělat přestávku v restauraci místního sportovního areálu.

Za sportovním areálem odbočíme vlevo na hlavní silnici a za mostem přes řeku Moravu jedeme po levém břehu po cyklostezce do Otrokovic. Zde se dáme  vlevo po cyklotrase č. 5181 projíždíme kolem koupaliště na Baťově a přírodního koupaliště Štěrkoviště, kde se můžeme osvěžit, podjedeme hlavní silnici a mírným stoupáním kolem Tlumačovské skalky se dostaneme k podjezdu pod dálnicí.

Pokračujeme podél dálnice do Tlumačova, projedeme městem a souběžně s železnicí míříme dál do Záhlinic. V Záhlinicích lze navštívit muzeum místního rodáka Františka Skopalíka, který byl, mimo jiné, iniciátorem dodání základního kamene vytěženého v Záhlinicích ke stavbě Národního divadla v Praze.

V Záhlinicích u historické sladovny odbočíme vlevo, přejedeme silnici I/55 a silničkou mezi rybníky se dostaneme do přírodního parku Záhlinické rybníky, kde je významné hnízdiště vodních i tažných ptáků. Najdeme zde např. kormorána, volavku popelavou i bílou, žije zde 11 druhů zvláště chráněných obojživelníků, v části lesa Zámeček lze spatřit bažanty královské.

Z přírodního parku se dostaneme do městské části Kroměříže Dolní Zahrady a dál do centra Kroměříže.