Uherskobrodská(Trasa doporučená )Uherskobrodská


Hodnocení trasy

hodnoceno:

Parametry trasy: activefamily

Náročnost
Délka 17 km
   
   
   
   

 

Přihlašte se na váš Facebook účet a přidejte nám na naši stránku Východní Morava tip na vaši cyklo trasu.

Průběh trasy

Uherský Brod - Těšov - Újezdec - Šumice - Nezdenice - Záhorovice - Bojkovice

Charakteristika

Start nenáročné trasy, dlouhé 17 km je v Uherském Brodě na Masarykově náměstí, kam se dostaneme z vlakového nádraží po žluté turistické značce. Ulicemi Moravská a Horní valy sjedeme na kruhový objezd, kde odbočíme na Luhačovice. Po pravé straně míjíme pivovar, po levé se za zdí rozkládá židovský hřbitov. Za druhým kruhovým objezdem odbočíme vlevo na boční ulici a po cyklotrase č. 5049 projedeme Těšovem do Újezdce a proti proudu řeky Olšavy míříme do Šumic.

U vlakové zastávky v Šumicích cyklotrasu opustíme a projedeme do centra obce, kde najdeme Šumické muzeum s ukázkou života našich předků. Za hřbitovem se opět napojíme na cyklotrasu č. 5049 a dál mírně stoupáme přes Nezdenice s empírovým zámečkem a Záhorovice do Bojkovic, které jsou cílem našeho výletu. Dominantou okolí města je zámek Nový Světlov, přestavěný z původního hradu z 15. století v unikátní zámek ve stylu tudorské gotiky. Dnes je zámek prestižním kulturním centrem s celoročním provozem.

V centru Bojkovic najdeme Muzeum Bojkovska s expozicí věnovanou řemeslům, bydlení, hospodářství či soudnictví města. Zajímavý je také raně barokní kostel sv. Vavřince ze 17. století, obklopený hřbitovem se třemi hřbitovními kaplemi. Zpět do Uherského Brodu se dostaneme pohodlně vlakem, nebo stejnou trasou se vrátíme na kole.