Domů - Timeline

Timeline

Na kole dětem 2022

10. 06. 2022 10:15 - 10. 06. 2022

Ve dnech 1.-11. června 2022 vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na třináctou etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou, v rámci které budou dne 10. 6. projíždět i Zlínem se zastávkou na náměstí Míru.

K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, připojí se také známý paralympijský cyklista Jiří Ježek a mnoho dalších. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR. Energii do žil účastníkům dlouhé cyklistické tour vlije kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat.

Třináctý ročník cyklojízdy Na kole dětem startuje v Praze, vyrazí směr Plzeňský kraj, dále projede kraj Jihočeský a zamíří na Vysočinu. V šesté etapě projede Brnem do Vyškova, dále protne kraj Moravskoslezský a Olomoucký, nemine Zlínský a slavnostní zakončení proběhne na jihu Moravy v malé vinařské obci Vrbice. Letošní trasa zahrnuje nová místa, zůstávají i místa tradiční jako Rouchovany, Zlín a mnohá další.

Projekt Na kole dětem je třináct let pomoci, přátelství, poznání a pohybu.

Jak můžete pomoci i Vy?

  • aktivně se zúčastnit cyklojízdy a přispět dobrovolným startovným do kasičky Na kole dětem
  • zakoupit si triko a jiné předměty Na kole dětem
  • přispět na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem 107-484410267/0100
  • informovat o projektu své přátele a známé
  • stát se partnerem projektu

Více informací naleznete na zde.