Domů - Timeline

Timeline

Švihák rožnovský

12. 09. 2020 08:00 - 12. 09. 2020

Druhý ročník turistického pochodu Švihák rožnovský se koná v sobotu 12. září. Připraveno je celkem 14 tras od 7 do 66 kilometrů včetně 3 cyklistických tras.

Nejdelší trasa povede z ostravského Bělského lesa, je určená pro cyklisty a měří 65 km. Trasa pro pěší turisty měří 58 km. Dálkoplazi po dvaceti kilometrech dorazí k přehradě Olešná a pak se vydají přes Palkovické hůrky, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm a Velký Javorník. Pak už je to na rožnovské náměstí jen z kopečka. Ten, kdo půjde z Frýdku-Místku, tak se musí připravit na 38 km dlouhou trať. Několik tras také vede přes Pustevny a mýtickou horu Radhošť. Startovat se bude i z Rožnova. Pro cyklisty jsou připraveny tři nové trasy, pěší si zde mohou vybrat z 5 tras. Vycházet respektive vyjíždět se bude vždy z Masarykova náměstí. Největší zájem očekávají organizátoři o trasu, která vede z Frenštátu pod Radhoštěm přes Velký Javorník a o kočárkovou trasu, která povede podél Bečvy ke golfovému hřišti.

Registrovat se můžete ZDE. 

V cíli na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm bude hrát country kapela.

Na Šviháka rožnovského se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Z Valašského Meziříčí do Rožnova jedou vlaky v 9.25 a 13.10 hodin, opačným směrem pak jedou v 11.35 a 15.27 hodin.