Domů - Timeline

Timeline

Zlínská 50

04. 10. 2020 08:30 - 04. 10. 2020

V neděli 4. října odstartuje ve Zlíně tradiční závod horských kol pro širokou veřejnost Zlínská 50. Pro stávající pořadatele je to jubilejní 5. ročník.

Zázemí závodu vyroste opět pod Sportovní halou Datart. Zachován zůstává také okruhový charakter závodu. Krátká trasa se jede na jeden patnáctikilometrový okruh (380 m převýšení), dlouhá trasa pak měří 42 kilometrů a jede se na 3 okruhy (1050 m převýšení). Novinkou bude krátká pasáž ve sjezdu k Malenovicím. Jinak se závodníci mohou těšit na stejnou trasu jako v minulém roce, tedy na tradiční úseky: průjezd kolem Hradu Malenovice, zlínský Maják, fanouškovská zóna...

Závod je určený pro širokou veřejnost, zvládne jej opravdu každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole. Převýšení i délka závodu je tomu uzpůsobena. Nikdo nemusí mít strach. Druhou novinkou letošního ročníku je soutěž 3 až 5-ti členných týmů. Počítají se nejlepší tři časy na krátké trase. Přihlásit tým do této soutěže bude možno až v den závodu. 

Další novinkou letošního ročníku je zařazení Zlínské 50 do seriálu ,,MTB král Hostýnek”, která spojuje Drásala, Hostýnskou 50, Rusavskou 50, Rohálovskou 50 a nově i Zlínskou 50 v jeden společný seriál, který bude slavnostně vyhodnocen na Bikerském plesu v Prusinovicích.

Venkovní sport je odborníky doporučován, zvyšuje imunitu a odolnost i proti této nemoci. Pokud by Krajská hygienická stanice nebo vládní nařízení rozhodly o zrušení závodu, garantují pořadatelé vrácení startovného v plné výši. Závodníci tak nemusí mít obavu, mohou se přihlásit předem aniž by se strachovali, že jim zaplacené startovné z tohoto důvodu propadne.

Propozice závodu ZDE.